Prodej prostorného domu s velkou zahradou – PRODÁNO

Základní popis : Dům v obci Rosovice u Dobříše na Příbramsku.

Jedná se větší rodinný dům v obci Rosovice u Dobříše na Příbramsku. K domu náleží velký pozemek rozdělený na dvě části se zahradním domkem. Pozemek kolem domu je uzavřený, dále navazuje oddělená zahrada. U domu jsou vzrostlé stromy. Dům má exklusivní polohu v blízkosti centra obce a zároveň na jejím okraji. Nachází se v klidné části mimo hlavní silnici, avšak pěšky jste za 2 minuty v centru obce. Za domem jsou otevřené louky a pole. Rosovice je malebná obec s kompletní občanskou vybaveností a kulturním životem nedaleko Dobříše (5 km). Příbram je vzdálená 12km, nájezd na dálnici cca 6km cestou mimo obce, v Praze budete za 20 minut.

Dům leží v klidné ulici, souběžné s hlavní silnicí vedoucí přes celé Rosovice. Je tedy v klidné části s minimálním provozem. Na silnici vedoucí kolem domu je značen zákaz projíždění. Škola a školka je „pár kroků“.

Vjezd na pozemek je pohodlný. Příjezdová cesta je ze zámkové dlažby, stejně jako místo pro parkování dvou osobních automobilů. To koresponduje i se všemi vjezdy k domům v celé ulici.

Místo pro parkování je pohodlné, hned vedle domu je stání pro dvě osobní auta. V případě potřeby je zde mnoho místa. Parkovací stání je možné zastřešit.

Před vchodem je přístřešek krytý z obou stran nízkou zídkou. Vedle vchodu je kotelna. Ta je rozdělena na dvě části. Sklad uhlí ( může být i peletek nebo jakéhokoliv eko paliva ) a místnost s kotlem. Kotel je značky Defro s podavačem o výkonu 20kW. Bezproblémově vytopí celý dům i tuhých zimních mrazech.

Pozemek na východní části domu. V zadní části je vidět zahradní domek a několik švestek. Z kuchyně, jídelny i obývacího pokoje budete sledovat východ slunce.

Jižní strana zahrady tvoří její hlavní a nejkrásnější část. S domem je propojena přes balkonové dveře s částečně krytou terasou. Nabízí naprosté soukromí a klid. V této části je i vzrostlý ořech a ringle. Oba stromy plodí každoročně.

Budete mít zásobu ořechů „papíráků“

Jižní část zahrady. K domu náleží zahradní domek. Jedná se o přízemní stavbu s podkrovím. Může sloužit pro uložení věcí na zahradu, kola, lyže atd. Má obdélníkový tvar o rozměru 5 x 4 metrů. Uvnitř není nijak rozdělený. Je to jedna velká místnost.

Na východní stranu pozemku navazuje zahrada o výměře 857 m2, oddělená plotem. Je možné ji nadále nechat oddělenou a vytvořit tak samostatný prostor, nebo odstraněním plotu spojit se stávajícím pozemkem u domu. Můžete zde vysázet další stromy a vytvořit tak nádherný sad. Stejně tak se zde uživí i pár ovcí nebo koz. Rozhodnutí je na vás.

Pohled přes zahradu na dům. Všimněte si vzrostlých stromů nejen na zahradě, ale i okolo domu. Ovocné stromy plodí každým rokem. Jsou zde švestky, ringle, jabloň, meruňka, broskvoň, třešeň, ořech, ale i bříza nebo borovice.

Zastavěná plocha domu je 180m2, má dvě nadzemní podlaží. První podlaží má 180 m2, druhé podlaží má užitnou plochu cca 165 m2. Pozemek kolem domu má 1056m2, oddělená zahrada je o výměře 857m2. Celková plocha pozemků je tedy 1.913m2.

Samostatná zahrada na východní straně domu. V zadní části branka otevírající vstup na přilehlé louky.

Průhled na louku a pole přímo navazující na zahradu.

Katastrální snímek. Je zde vidět, že za domem jsou již louky. Také je vidět hlavní silnice vedoucí přes Rosovice.

POJĎME SE PODÍVAT DO DOMU

Dominantou domu je téměř 100 m2 hlavní místnost. Je zde kuchyně, jídelna a obývací pokoj s krbem. Mezi jídelnou a kuchyní jsou balkonové dveře vedoucí na prostornou, částečně zastřešenou terasu.

Z obývacího pokoje vede schodiště do patra. Celý prostor je vzdušný a světlý.

Obývací část je prostorná a pohodlná.

Praskání dřeva v krbových kamnech je v zimních měsících velmi příjemné. Chodbou se dostanete do koupelny ( samostatný vstup na toaletu ) a dvou pokojů ( vhodné např. jako pracovna nebo pokoj pro hosty ).

Kuchyň má tvar U. Z jedné strany je od jídelní části oddělena barem. U kuchyně je spíž.

Po schodech se dostanete do galerie v patře. Zde je opět samostatná toaleta(dveře). Chodbou vejdete do koupelny (vlevo), šatny (pravo) a dvou pokojů ( ideální jako dětské pokoje ).

Za galerií je velký světlý pokoj. Ideální jako ložnice nebo ateliér. Posunutím zdi můžete pokoj zvětšit.

Výhled z okna v patře.

Na jaře začíná rozkvétat zahrada.

Souhrn :

 • Zastavěná plocha 180 m2 + 20 m2 zahradní domek
 • Užitná plocha domu téměř 350 m2
 • Velikost pozemku 1056 m2 + 857 m2 zahrada, celkem tedy 1913 m2
 • Voda – obecní vodovod + vlastní vrtaná „nevyčerpatelná“ studna
 • Plyn – není zaveden, je na hranici pozemku
 • Topení – kotel s podavačem, krbová kamna, elektrokotel (stačí jen vybrat)
 • Eletřina – výhodná 20-ti hodinová sazba, elektrické bojlery, sporák
 • Dům je ve výborném technickém stavu, bez potřeby jakýchkoliv zásadních investic.

Závěrem :

 • Dům má skvělou polohu jak ve vztahu k okolním městům, tak umístěním v obci. Na D4 (Strakonická) jste za pár minut. Veškerá základní občanská vybavenost je přímo v obci ( školka, škola, obchod, hospoda, úřad, pošta ). Vše ostatní je „na dosah“ v 6 km vzdálené Dobříši.
 • Je správnou volbou pro ty, kdo hledají klidné bydlení v přírodě. Současně nabízí veškerý komfort moderních domů.
 • Ideální pro spojení úžasného bydlení a možnosti inspirativního pracovního prostředí přímo doma.

Cena neveřejná – na dotaz